Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Dwóch postronnych mężczyzn zareagowało na widok osobowego volkswagena jadącego całą szerokością drogi w niewielkiej miejscowości Gronówko w gminie Lipno. Doprowadzili do zatrzymania pojazdu i udaremnili dalszą jazdę kompletnie pijanej kobiety, która akurat zmierzała do pracy. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia.

Wczoraj, po godz. 17.00, dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy na trasie Gronówko – Leszno.

Policjanci dzielnicowi pojechali we wskazane miejsce i okazało się, że dwóch kierowców samochodów, jadąc od strony Gronówka w kierunku Leszna zauważyło jadącego w tym samym kierunku osobowego volkswagena, który poruszał się całą szerokością jezdni. Zapewne na ten widok obaj mężczyźni mieli podobne przypuszczenia i podejrzenia, że kierowca auta może być nietrzeźwy i postanowili doprowadzić jego zatrzymania. Kiedy samochód zatrzymał się i mężczyźni podeszli do osoby siedzącej za kierownicą, okazało się, że jest to kompletnie pijana kobieta.

Dzielnicowi sprawdzili stan trzeźwości 36-letniej mieszkanki gminy Lipno i okazało się, że ma ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak oświadczyła kierująca, akurat zmierzała do pracy do jednej z leszczyńskich firm.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 36-latce grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny, godny pochwały, przypadek obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Jeżeli jesteś świadkiem wsiadania nietrzeźwej osoby za kierownicę lub widzisz sposób jazdy pojazdu, który może wskazywać na to, że jego kierowca jest pod wpływem alkoholu zadzwoń pod numer 112. Dyspozytor CPR powiadomi dyżurnego właściwej jednostki Policji o zaistniałej sytuacji i skieruje na miejsce policyjny patrol. Brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania i zdecydowana reakcja, pozwolą uniknąć tragedii i wyeliminować potencjalnych zabójców z dróg.

 

Monika Żymełka