Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

32-latek z powiatu górowskiego wpadł w ręce policjantów, po tym jak skradł dwa rowery pod jedną z leszczyńskich szkół. Policjanci odzyskali jednoślady i zwrócili właścicielom. Podejrzany kradł w warunkach recydywy, co oznacza, że w przeszłości za podobne przestępstwa przebywał w więzieniu, dlatego teraz grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (15.11.br.) spod jednej z leszczyńskich szkół skradziono dwa rowery. Pojazdy znajdowały się w stojakach rowerowych i były zabezpieczone przed kradzieżą popularnym zamknięciem rowerowym. Wartość skradzionych dwukołowców wyniosła prawie 3 tysiące złotych.

Policjanci kryminalni jeszcze tego samego dnia ustalili, że sprawcą tych kradzieży jest 32-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Jak się okazało mężczyzna zakupił uprzednio w markecie budowlanym nożyce do cięcia metalu po czym bezpośrednio udał się pod szkołę, gdzie po przecięciu zabezpieczeń skradł dwa rowery.

Jeden z pojazdów policjanci odzyskali na terenie Leszna, drugi znajdował się w lombardzie na terenie górowskim. W tym samym lombardzie policjanci zabezpieczyli jeszcze jeden rower pochodzący z kradzieży dokonanej w regionie rawickim.

Sprawca został zatrzymany przez policjantów w dniu kradzieży, w swoim domu. Następnie usłyszał zarzuty dokonania kradzieży w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości podejrzany przebywał w więzieniu za popełnienie podobnych przestępstw. Teraz grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

Monika Żymełka