Policjanci z Tarnowa Podgórnego wyjaśniają sprawę znalezienia martwych węży. Gady zostały zauważone 12 stycznia br. przez spacerowicza na leśnej drodze. Jak wynika z opinii biegłego zostały one uduszone. W związku z tym śledczy poszukują ich właściciela, hodowcy lub osoby, która miałaby istotne informacje mogące pomóc funkcjonariuszom w ustaleniu jego tożsamości.

Policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zajmują się wyjaśnieniem sprawy znalezienia ośmiu martwych węży. Gady zostały zauważone przez spacerowicza 12 stycznia br. na ogólnodostępnej działce w rejonie ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym. Zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane w ziemi.

Po przeprowadzeniu oględzin miejsca znalezienia zwierząt oraz wykonaniu sekcji przez biegłego lekarza weterynarii ustalono, że były to węże dusiciele – rodzaju pyton oraz boa mające od 3 do 6 metrów długości. Znajdowały się w różnym stadium rozkładu, a jak wynika z opinii eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie.

Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy, za ich uśmiercenie może grozić nawet do 3 lat więzienia.  

Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące ich właściciela, hodowcy lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.   

Kontakt do policjantów z Tarnowa Podgórnego - tel. 47 77 148 62 (prowadzący sprawę),  47 77 148 60 lub 112.   

mł.asp. Marta Mróz/ DŻ