Czy wysyłka paczki za granicę jest skomplikowana? Nie z naszym poradnikiem! Zobacz, jak przejść przez cały proces w zaledwie kilka chwil!

Wysyłka paczki za granicę jest prostsza niż nam się wydaje. Warto jednak zapoznać się z informacjami dotyczącymi tego, jak przygotować paczkę do wysyłki, z jakimi kosztami trzeba się liczyć, ile trwa proces dostarczenia przesyłki na wskazany adres. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nerwów, a przy okazji zaoszczędzimy swój czas i pieniądze. Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu!

Jak wysłać paczkę za granicę? Podpowiadamy, krok po kroku

Przesyłki mogą być transportowane w różny sposób: w kopercie kurierskiej, na palecie, jako paczka, w pudełku kartonowym, foliopaku kurierskim, worku, czy tubie. Istnieją standardowe rozmiary, ale można też wysyłać przedmioty o nieregularnych kształtach. Transport możliwy jest do Europy Zachodniej czy za ocean, zarówno drogą morską, jak i lądową. Firmy takie jak DHL, DPD, FedEx, GLS, czy UPS oferują różnorodne usługi dostawy. Czy wiesz, która metoda transportu będzie najlepsza dla Twojej przesyłki?

Proces wysyłania paczki zagranicznej wcale nie musi być skomplikowany. Od czego zatem zacząć? Na samym początku musimy wybrać rodzaj przesyłki, którą chcemy nadać. Określić jej rozmiar oraz ciężar. Większe i cięższe towary, takie jak meble czy narzędzia przewozimy na paletach. Te mniejsze i lżejsze możemy nadać po prostu jako paczki.

Ważne, aby podczas pakowania przesyłki, odpowiednio ją zabezpieczyć, tak aby nie uległa ona zniszczeniu podczas transportu. Inaczej wysyłka zostanie wstrzymana. Warto zatem wykorzystać do pakowania karton, taśmę pakową, folię bąbelkową czy inny rodzaj wypełnienia, który ochroni przewożony towar przed zgnieceniem.

W przypadku nadawania artykułów wyjątkowo delikatnych, wykonanych ze szkła i innych materiałów, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu, warto na paczce, poza wygenerowaną etykietą zawierającą dane nadawcy i odbiorcy, umieścić naklejkę informującą o tym, iż należy chronić paczkę przed potrząsaniem czy upadkiem.

Jednocześnie warto podkreślić, iż każda nadawana za granicę paczka powinna zostać ubezpieczona przed wysłaniem. Kwestie dotyczące kwoty ubezpieczenia najlepiej ustalać osobiście lub podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem punktu świadczącego usługi kurierskie.

Przesyłki międzynarodowe a krajowe – podstawowe różnice

Czym różnią się przesyłki zagraniczne od tych wysyłanych lokalnie? Przede wszystkim odległością, którą muszą pokonać, zanim dotrą do celu. Jest to jeden z czynników znacząco wpływających na cenę paczki wysyłanej za granicę.

Warto też wspomnieć, że to, co odróżnia przesyłki międzynarodowe od krajowych to przede wszystkim odprawa celna, podczas której sprawdzana jest zawartość paczki, a także cło, które musimy zapłacić w przypadku wartości paczki przekraczającej określoną wysokość, co również generuje dodatkowe koszty w związku z wysyłką zagraniczną. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku paczek, które wędrują poza strefą Schengen.

Jaką drogę pokonuje paczka? Wszystko zależy od tego, w jakim zakątku świata mieszka odbiorca przesyłki, do którego rąk ma ona trafić. Zazwyczaj są one transportowane pociągiem, samolotem czy statkiem. Większość firm kurierskich oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z wysyłki ekspresowej, w przypadku której paczka zostanie dostarczona do odbiorcy już następnego dnia roboczego.

Oczywiście, zarówno koszt, jak i czas dostawy uzależniony jest od tego, do jakiego miejsca adresowana jest przesyłka. Niemniej z roku na rok, czas oczekiwania na realizację usługi sukcesywnie się skraca, a konkurencyjne ceny przesyłek zagranicznych zachęcają potencjalnych klientów do korzystania z tego typu usług. Więcej informacji o tym, jak wygląda i ile kosztuje wysyłka paczki za granicę, uzyskasz na portalu firmy kurierskiej ShipCenter.

Podsumowanie

Wysyłka paczek zagranicznych jeszcze nigdy nie była tak szybka i prosta! Dzięki zróżnicowanej ofercie punktów zajmujących się dostarczaniem paczek, każdy bez problemu znajdzie opcję, która spełni jego oczekiwania. Bezpieczną i wygodną. Na każdą kieszeń!