UKS 9 Leszno triumfuje w Mistrzostwach Wielkopolski
W miniony weekend w Lesznie odbyły się Finały Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce, gdzie młodzież z UKS 9 Leszno zdobyła złote medale zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. To kolejne sukcesy tego klubu, który od lat dominuje w rozgrywkach regionalnych.
 1. UKS 9 Leszno zdobywa złote medale w obu kategoriach
 2. Turniej odbył się w hali sportowej SP9
 3. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Zuzanna Kęsicka i Szymon Matyja
 4. Awans na Mistrzostwa Polski w Katowicach

W miniony weekend w Lesznie odbyły się Finały Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce dziewcząt i chłopców. Turniej zorganizowany przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 na Zatorzu, a gospodarzem wydarzenia był klub UKS 9 Leszno.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. W składzie UKS 9 Leszno znalazły się: Zuzanna Kęsicka, Amanda Hanusek, Hanna Jęcz, Amelia Kuśnierek i Martyna Mikszta. Dziewczęta odniosły komplet zwycięstw zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie, a mecze finałowe zakończyły w stosunku 2:0, co zapewniło im mistrzowski tytuł.

Klasyfikacja Finału Mistrzostw Wielkopolski dziewcząt:

 1. UKS 9 Leszno 1
 2. Volley Poznań 1
 3. KPS Progress Września 3/SP 1 - 1
 4. UKS Piątka Turek 1
 5. TKS Siatkarz Jarocin 1
 6. UKS Śmigiel 1
 7. UKS Trójka Krotoszyn 1
 8. KPS Progress Września 1/SP 3 - 1

Najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Kęsicka (UKS 9 Leszno).

Drugiego dnia turnieju rywalizowali chłopcy. Drużyna UKS 9 Leszno, w składzie: Michał Kęsicki, Szymon Matyja, Bartek Szeląg, Szymon Sosiński, Maksymilian Mańczak i Igor Kubacik, również zdobyła komplet zwycięstw w grupie 1-4, kończąc wszystkie mecze wynikiem 2:0. Drugi zespół UKS 9 Leszno, w składzie: Wojciech Cieślak, Miłosz Jankowiak, Adam Gabryel, Olaf Szumny, Timmy Adams, zajął 7. miejsce.

Klasyfikacja Finału Mistrzostw Wielkopolski chłopców:

 1. UKS 9 Leszno 1
 2. Amber Grom Kalisz 1
 3. IUKS Jedynka Poznań 1
 4. UKS Piast Krotoszyn 1
 5. UKS Lider Rokietnica 1
 6. KPS Progress Września 1
 7. UKS 9 Leszno 2
 8. Enea Energetyk Poznań 1

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Matyja (UKS 9 Leszno).

Trenerem wszystkich trzech leszczyńskich zespołów jest Jarosław Borowski. Podczas uroczystego finału dekoracji dokonali: Prezydent Leszna Grzegorz Rusiecki, prezes WZPS Jacek Broński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Dorota Cegielska, naczelnik wydziału sportu i kultury Marcin Kochowicz oraz wychowanek UKS 9 Leszno, pierwszoligowiec Jędrzej Kaźmierczak.

Warto zaznaczyć, że młodzież z UKS 9 Leszno zdobywała mistrzowskie tytuły również w ostatnich dwóch latach w młodszych kategoriach. Mistrzynie i mistrzowie Wielkopolski będą walczyć o medale Mistrzostw Polski w Katowicach w dniach 28-30 czerwca. Awans do finału ogólnopolskiego otrzymują trzy drużyny z każdej kategorii.


Na podstawie: Urząd Miasta w Lesznie