Leszno walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2024
W czerwcu rusza rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2024. Miłośnicy dwóch kółek z naszego miasta mają szansę przyczynić się do zwycięstwa, uczestnicząc w licznych wydarzeniach i codziennych wyzwaniach rowerowych.
  1. Zainstalowanie aplikacji Aktywne Miasta i rejestracja przejazdów.
  2. Wydarzenia rowerowe na lotnisku i stadionie Smoczyka.
  3. Nagrody dla najbardziej aktywnych rowerzystów.
  4. Specjalne atrakcje dla fanów speedway’a.

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski to ogólnokrajowe wydarzenie, które organizuje miasto Bydgoszcz. W tym roku nasze miasto ponownie przystępuje do tej rywalizacji, zachęcając wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału. Aby wziąć udział, wystarczy zainstalować aplikację Aktywne Miasta i rejestrować swoje przejazdy rowerowe przez cały czerwiec. Ważne jest, aby uruchamiać aplikację za każdym razem, gdy wyruszamy w trasę.

Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców dwa duże wydarzenia. 12 czerwca na lotnisku odbędzie się spotkanie rowerzystów, gdzie będzie można kręcić kółka wokół pasa startowego, ciesząc się cateringiem i muzyką na żywo od Taste The Music. Z kolei 19 czerwca na stadionie im. Alfreda Smoczyka odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla fanów speedway’a - rowerzyści będą mieli okazję przejechać się po torze, a dla tych, którzy pokonają najwięcej okrążeń, przygotowano atrakcyjne nagrody.

Oprócz dużych wydarzeń, organizatorzy zadbali także o codzienne wyzwania i nagrody. Codzienne rywalizacje będą nagradzać rowerzystów za największą liczbę przejechanych kilometrów w danym okresie. Dodatkowo, dla trzech pań i trzech panów, którzy przejadą najwięcej kilometrów w czerwcu, przewidziano nagrody ekstra.

Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy w aplikacji Aktywne Miasta wybrać opcję Rywalizacji o Tytuł Rowerowej Stolicy Polski, a następnie nasze miasto. Można również utworzyć własną grupę lub drużynę, aby wspólnie z przyjaciółmi i współpracownikami kręcić kilometry i walczyć o zwycięstwo.

Akcja promocyjna "Leszno Rowerowa Stolica Polski 2024" jest realizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego 2024. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału i wspólnego kręcenia kilometrów dla naszego miasta!


Wg inf z: UM Leszno