Nowe zasady opieki świetlicowej w wakacje: zajęcia dla młodszych uczniów płatne
Wakacyjna opieka świetlicowa dla uczniów klas I-III w tym roku będzie odpłatna. Nowe zasady mają na celu lepsze zarządzanie miejscami i uniknięcie sytuacji, w której rezerwacje pozostają niewykorzystane.
  1. Opieka świetlicowa w wakacje będzie kosztować 150 zł za tydzień.
  2. Zwiększenie liczby świetlic szkolnych dostępnych w okresie wakacyjnym.
  3. Rekrutacja do świetlic odbędzie się od 17 do 20 czerwca.

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej naczelnik Wydziału Edukacji, Robert Fryz, poinformował o wprowadzeniu nowych zasad dotyczących opieki nad uczniami klas I-III w okresie wakacyjnym. Zajęcia opiekuńcze będą teraz odpłatne, a koszt wyniesie 150 zł za tydzień. Jak wyjaśnił naczelnik, ta zmiana ma na celu zapobieganie sytuacjom, w których rodzice rezerwują miejsca dla swoich dzieci, ale ostatecznie z nich nie korzystają.

Warto zauważyć, że w nadchodzące wakacje zwiększy się liczba świetlic szkolnych dostępnych dla uczniów. "Rekrutacja do świetlic odbędzie się w dniach od 17 do 20 czerwca" - poinformował Robert Fryz. W najbliższym czasie zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące konkretnych placówek, które będą dostępne w tym okresie.

Wprowadzenie opłat za opiekę świetlicową to krok, który ma pomóc w lepszym zarządzaniu zasobami i zapewnić, że każde zarezerwowane miejsce zostanie faktycznie wykorzystane. To rozwiązanie ma również na celu zminimalizowanie liczby dzieci, które nie mogą skorzystać z tej formy opieki z powodu wcześniejszych, niewykorzystanych rezerwacji.

Rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom opiekę w świetlicach szkolnych podczas wakacji, powinni więc przygotować się na okres rekrutacji i związane z tym formalności. Szczegółowe informacje będą dostępne w najbliższym czasie, co pozwoli na lepsze planowanie letniego wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców.


Na podst. Urząd Miasta Leszna