Weekend w Lesznie: Atrakcje sportowe i kulturalne 24-26 maja
Planujesz spędzić weekend w Lesznie? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych wydarzeń, które odbędą się w dniach 24-26 maja. Od spotkań literackich po emocjonujące zawody sportowe - każdy znajdzie coś dla siebie!
  1. Dzień Zawodowca i Ultralight Days w piątek.
  2. Rajd rowerowy i warsztaty artystyczne w sobotę.
  3. Charytatywna wystawa aut BMW w niedzielę.

Piątek, 24 maja

Już od rana w Zespole Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich odbędzie się Dzień Zawodowca. To doskonała okazja, by zobaczyć, jak rozwijają się młodzi rzemieślnicy i technicy. Równocześnie, na lotnisku przy ulicy Szybowników odbędą się Ultralight Days, gdzie miłośnicy lotnictwa będą mogli podziwiać lekkie samoloty.

Miłośnicy literatury powinni odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Grochowiaka, gdzie o godzinie 10:00 rozpocznie się „Godzina z książką! - Powrót do przeszłości”. W tym samym czasie, w KONCEPT przy ulicy Lipowej odbędzie się poranne spotkanie literackie.

W Galerii MBWA w Ratuszu będzie można podziwiać wystawę Radosława Jastrzębskiego „Krytycy sztuki”, a w Galerii MBWA przy ul. Leszczyńskich - fotografie Stanisława Ignacego Witkiewicza na wystawie „WITKACY”.

Popołudniu, o godzinie 16:00, na Alei Gwiazd Żużla odbędzie się Byczy Piknik, a w KONCEPT przy Lipowej 31 - warsztaty sensoryczne „KONCEPT animacyjny - sensoryka blisko natury”. Na zakończenie dnia, o godzinie 18:00, na Stadionie im. Alfreda Smoczyka odbędzie się mecz żużlowy Fogo Unia Leszno kontra Orlen Oil Motor Lublin.

Sobota, 25 maja

Sobotnie wydarzenia rozpoczną się od Rajdu Rowerowego „Rowerem przez Leszno Region”, na który obowiązywały wcześniejsze zapisy. O godzinie 10:00 na lotnisku kontynuowane będą Ultralight Days. W Parku Tysiąclecia o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie „Konkretny Tarzan z rodziną” - doskonała okazja do zabawy na świeżym powietrzu.

W południe w Leszczyńskiej Galerii Książki rozpoczną się warsztaty artystyczne „Dizajn”, a o godzinie 17:00 w tym samym miejscu odbędzie się spotkanie literackie z Witoldem Szabłowskim. Wieczór zakończy spektakl „Na pełnym morzu” w Teatrze Miejskim, który rozpocznie się o godzinie 18:00.

Niedziela, 26 maja

Niedziela również zapowiada się interesująco. Od 10:00 na lotnisku będą kontynuowane Ultralight Days. W południe, w Leszczyńskiej Galerii Książki, odbędą się warsztaty artystyczne „Dizajn”. O godzinie 14:00 na Rynku będzie miała miejsce charytatywna wystawa aut BMW, natomiast o 16:00 w Muzeum Okręgowym będzie można wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie „Prosto z pieca. Wiejska ceramika”. Wieczór zakończy spektakl „ZWIĄZEK OTWARTY” w Teatrze Miejskim o godzinie 19:00.

Zapraszamy do aktywnego spędzenia weekendu i skorzystania z bogatej oferty wydarzeń kulturalnych i sportowych!


Według informacji z: Urząd Miasta Leszna