UKS 9 Leszno wicemistrzami Polski w minisiatkówce
Ogromny sukces siatkarek z UKS 9 Leszno! Młode zawodniczki zdobyły wicemistrzostwo Polski w minisiatkówce, co jest historycznym osiągnięciem dla klubu i miasta. Zawody odbyły się w Katowicach, gdzie rywalizowały drużyny z całego kraju.

Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce w Katowicach

Tegoroczny Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving był wydarzeniem wyjątkowym z wielu powodów. Po pierwsze, obchodzono 30-lecie tych prestiżowych zawodów, które są największym tego typu wydarzeniem w tej części Europy. Po drugie, liczba uczestników była imponująca – w dniach 28-30 czerwca w katowickiej hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego zagrało aż 1536 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 384 drużyny z całej Polski.

Droga do finału – eliminacje wojewódzkie

Aby znaleźć się w Katowicach, drużyny musiały przejść przez długie i wymagające eliminacje wojewódzkie, które trwały od września do czerwca. Prawo do gry w finale uzyskiwały tylko trzy najlepsze drużyny z każdego województwa w każdej kategorii wiekowej. To oznaczało, że konkurencja była ogromna, a poziom sportowy bardzo wysoki.

Historyczny sukces siatkarek z Leszna

Wśród tych najlepszych znalazły się siatkarki z UKS 9 Leszno. Drużyna dziewcząt U13, w składzie Zuzanna Kęsicka, Hanna Jęcz, Amanda Hanusek, Amelia Kuśnierek i Martyna Mikszta, wywalczyła srebrny medal. To historyczne osiągnięcie nie tylko dla klubu, ale i dla całego miasta Leszna. To pierwszy taki sukces w historii, który z pewnością zostanie zapamiętany na długo.

Wyniki pozostałych drużyn z UKS 9 Leszno

Oprócz drużyny dziewcząt U13, UKS 9 Leszno wystawiło jeszcze pięć innych zespołów. Chłopcy U13 – Michał Kęsicki, Bartłomiej Szeląg, Szymon Matyja, Szymon Sosiński, Igor Kubacik i Maks Mańczak – zajęli 10. miejsce. Dziewczęta U11 – Iga Latanowicz, Marta Pietrzyk i Anna Kubacik – uplasowały się na 19. miejscu. Chłopcy U12, w składzie Wojciech Czekaj, Michał Laboch, Piotr Ciesielski i Tymon Krysiak, zakończyli rywalizację na 39. miejscu. W kategorii singli U13 Adam Wierzbicki zajął 45. miejsce, a Stanisław Marczewski – 46. miejsce.

Wyjątkowe wyróżnienie dla najmłodszego zawodnika

Adam Wierzbicki, urodzony w 2016 roku, został uhonorowany specjalną nagrodą dla najmłodszego zawodnika spośród blisko 900 siatkarzy. To wyróżnienie podkreśla jego talent i potencjał na przyszłość, co napawa optymizmem zarówno jego trenerów, jak i kibiców.

Podziękowania dla sztabu szkoleniowego

Sukcesy młodych siatkarzy i siatkarek nie byłyby możliwe bez wsparcia i zaangażowania sztabu szkoleniowego UKS 9 Leszno. Trenerzy Karina Mierzyńska-Grys, Klaudia Borowska, Jarek Borowski, Robert Klimkowski, Andrzej Szpilakowski, Piotr Łakomski i Bartek Banaszak włożyli ogrom pracy w przygotowanie swoich podopiecznych. Ich wiedza, doświadczenie i determinacja przyczyniły się do osiągnięcia tych wspaniałych wyników.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów UKS 9 Leszno za ich wytrwałość i zaangażowanie! To wielki sukces, który z pewnością będzie inspiracją dla przyszłych pokoleń młodych sportowców.

Na podstawie: UM Leszno