Czym zajmuje się ekspert kredytowy?

W chwili obecnej na polskim rynku finansowym można spotkać się z dużą ilością ekspertów kredytowych. Dzieje się w dużej mierze tak, ponieważ na ekspertów kredytowych jest zarówno tak samo duży popyt, jak i podaż. Wiele osób decyduje się na pracę w zawodzie eksperta kredytowego, ponieważ wiążą się z tym stosunkowo wysokie zarobki, ale również każdego roku coraz więcej osób podejmuje decyzję o korzystaniu z usług takiego specjalisty, ponieważ dzięki temu można w sposób odpowiedni dobrać odpowiedni kredyt spośród wielu dostępnych na rynku.

Dla kogo jest zawód eksperta kredytowego?

Zawód eksperta kredytowego jest w szczególności kierowany do takiego grona osób, które wykazują się dużą dozą samodyscypliny, wykazują się rzetelnością, posiadają dobrze rozwinięte zdolności interpersonalne, ale także wykazują chęć do ciągłej nauki i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Zawód eksperta kredytowego jest również kierowany do osób, które posiadają wykształcenie średnie. Natomiast trzeba powiedzieć, że osoby, które ukończyły studia wyższe otrzymują z tytułu pełnionego przez siebie zawodu o wiele większe zarobki. W większości przypadków oprócz prowizji osoby takie otrzymują również satysfakcjonującą podstawę. Trzeba natomiast też zaznaczyć to, że ekspert kredytowy może pracować na własny rachunek, wystarczy w tym celu założyć jedynie własną działalność gospodarczą. Z kolei, jeżeli chodzi o wynagrodzenie prowizyjne to minimalna stawka takiej prowizji zaczyna się już od 4%. Przy czym jest ona oczywiście większa w zależności od tego, na jaką kwotę dany klient decyduje się podpisać umowę kredytową z danym bankiem. Wobec tego, jeżeli dochodzi do podpisania umowy o kredyt hipoteczny to ekspert kredytowy może liczyć na prowizję nawet rzędu 10% od udzielonej kwoty.

Jak wygląda praca eksperta kredytowego?

Praca eksperta kredytowego opiera się w głównej mierze na kontakcie z klientami. Natomiast to nie wszystko, ponieważ praca takiego specjalisty polega również na ciągłym analizowaniu sytuacji na rynku finansowym, ale również zbieraniu informacji o dostępnych ofertach odnoszących się do produktów finansowych różnorodnych instytucji bankowych. Osoba, która pracuje na stanowisku eksperta kredytowego musi także poza godzinami swojej pracy uzupełniać swoją wiedzę o różne zmiany w przepisach prawa, które odnoszą się do procesów kredytowych, a jak powszechnie wiadomo, przepisy prawa zmieniają się dość systematycznie. Ekspert kredytowy zajmuje się też wypełnianiem wszystkich formalności za swojego klienta podczas procesu kredytowego. Na stronie https://tomaszwostal.pl/ znajdziesz więcej szczegółów dotyczących codziennej pracy eksperta kredytowego.

Jakie obowiązki należą do niezależnego eksperta kredytowego?

Jak powszechnie wiadomo, aby móc zostać niezależnym ekspertem kredytowym należy w tym celu założyć swoją działalność gospodarczą. Z założeniem własnej działalności gospodarczej wiąże się kilka kluczowych obowiązków. Do obowiązków takich trzeba zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: płacenie składki członkowskiej, jak również uzyskanie odpowiedniego zezwolenia do Komisji Nadzoru Finansowego.