Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami policjanci regularnie przeprowadzają zintensyfikowane kontrole stanu trzeźwości kierowców. Podczas dzisiejszych porannych sprawdzeń, mundurowi wyeliminowali z dróg, aż 7 kierowców którzy zdecydowali się wyruszyć w podróż mając alkohol w organizmie.

Dzisiaj, 9 marca br. już od godz. 5.00 policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejne działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Zgodnie z zapowiedziami, oprócz rutynowych kontroli, mundurowi cyklicznie dokonują zintensyfikowanych sprawdzeń stanu trzeźwości kierowców poruszających się drogami naszego miasta i powiatu.

Takie działania mają między innymi za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym w regionie leszczyńskim, wyeliminować potencjalnych sprawców najgroźniejszych wypadków komunikacyjnych oraz edukować społeczeństwo w zakresie bezwzględnego zachowania trzeźwości za kierownicą.

Praktycznie w trakcie dwóch godzin policjanci zatrzymali 7 kierowców, którzy prowadzili pojazdy osobowe, ciężarowe, a nawet autobus z pasażerami, mając alkohol w organizmie. Tym ostatnim kierowała 39-letnia kobieta. Tuż po godzinie 5.00 policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Kobieta wiozła kilkoro pasażerów do miejsca ich zatrudnienia. Okazało się, że jest po użyciu alkoholu. Straciła prawo jazdy, czego konsekwencją może być także utrata pracy.

Pozostałych sześciu kierowców to mężczyźni w wieku od 41 do 60 lat. Trzech z nich kierowało w stanie nietrzeźwości, mając około promila alkoholu w organizmie co stanowi przestępstwo, natomiast pozostali w stanie po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy. O tym na jak długo zadecyduje sąd. Nieodpowiedzialnym kierowcom grożą surowe konsekwencje karne, w tym wysokie kary pieniężne.

 

Monika Żymełka