LEGO - nie tylko dla dzieci

Myślałeś, że wyrosłeś już z klocków LEGO? Nie mogłeś się bardziej mylić - z nich się nigdy nie wyrasta. Jeśli kiedyś było to przekonanie samych użytkowników, to już dawno do podobnego wniosku doszedł duński producent, który w swojej ofercie przewidział także zestawy dedykowane tym najbardziej doświadczonym inżynierom klockowego budownictwa.

Budowle małe i duże

Przez wiele lat historie związane z zabawą klockami LEGO przez "dużych chłopców" nabrały formy żartu i często pojawiały się jako humorystyczny, "prawdziwy" powód chęci posiadania potomka przez wielu mężczyzn. Wielu amatorów duńskich zabawek skrzętnie chowało przez lata swoje zestawy, by przekazać je w odpowiednim czasie swoim pociechom, a jednocześnie z utęsknieniem wyczekiwało momentu, gdy maluchy dorosną na tyle, by sprezentować im własne klocki - oczywiście aktywnie pomagając przy tym wejść w świat plastikowych konstrukcji.

To wszystko już przeszłość, bo Duńczycy uznali, że ich produkty powinny rosnąć wraz z użytkownikami, dlatego proponują również zupełnie poważne propozycje dla poważnych budowniczych.

Co dla dorosłych inżynierów?

Zestawy LEGO dedykowane dorosłym to prawdziwy ogrom produktów. Znajdą się wśród nich modele słynnych budowli z całego świata, takich jak Koloseum lub wieża Eiffla, modele sportowych samochodów, a wreszcie niezwykle skomplikowane i składające się z mnóstwa drobnych elementów konstrukcje.

Znajdziemy więc model Titanica, kosmiczne okręty wojenne rodem z Gwiezdnych Wojen, a nawet w całości zbudowaną z klocków LEGO maszynę do pisania. Nie ma co spodziewać się po dorosłych fanach LEGO wielu godzin zabawy zbudowanymi przez siebie pojazdami, jednak z pewnością docenią oni czas spędzony podczas konstruowania ambitnych zestawów, a także z chęcią znajdą dla nich miejsce na swojej półce (w końcu kto nie chciałby ustawić w swoim pokoju imperialnego niszczyciela rodem z filmów George'a Lucasa).

Dziś już bezpowrotnie minęły czasy, w których klocki LEGO stanowiły wyczekiwany prezent urodzinowy milionów dzieci na całym świecie. Nie dlatego, że dzieci przestały czekać, ale dlatego, że nie tylko one z chęcią znalazłyby je po rozwinięciu prezentowego opakowania. Obecnie LEGO są jednym z elementów hobby modelarskiego - być może nie tak wiernie i precyzyjnie odwzorowującego realne odpowiedniki, jednak z pewnością dającego dużą dozę zabawy i nostalgii.