Młodszy aspirant Łukasz Wróbel - na co przyjmujący zgłoszenia od obywateli, pracujący w Zespole Dyżurnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, w wolnym czasie biegacz, maratończyk, ultramaratończyk. Ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów sportowych. Tym razem zajął pierwsze miejsce w ultramaratonie w Irlandii.

Leszczyński policjant Łukasz Wróbel jako pierwszy stanął na mecie ultramaratonu w Irlandii. Przebiegł 64 kilometry, uzyskując czas 4 godziny i 11 minut i 28 sekund. O prawie 17 minut lepszy niż rok wcześniej na Zielonej Wyspie.

Te zawody rozgrywane są zazwyczaj w kwietniu każdego roku Connemara International Marathon, znane jako Connemarathon, to maraton w Connemara w hrabstwie Galway w Irlandii. Składają się z półmaratonu drogowego, pełnego maratonu i ultramaratonu.

Łukasz Wróbel pojechał na tę biegową imprezę na zaproszenie jej organizatora, jako jeden z najlepszych zawodników z poprzedniej edycji tego maratonu. W Irlandii, w biegu na takim samym dystansie wokół wzgórz zachodniego wybrzeża tego kraju, startował bowiem rok temu, zajmując trzecie miejsce z wynikiem 4:28,04. Później zapowiadał, że będzie chciał ten rezultat i lokatę poprawić w następnym starcie i dotrzymał słowa.

Plany Łukasza na ten rok to m.in. mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym w Pabianicach (6-7 maja), zmierzenie się z rekordem w formule bez wsparcia Głównego Szlaku Beskidzkiego na dystansie 503 km z Ustronia do Wołosatego – rezultatem 107 godzin i 25 minut.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4