Weekendowe atrakcje w Lesznie: Sprawdź, co czeka od 14 do 16 czerwca!
Planujesz spędzić weekend w mieście? Zajrzyj na nasz przewodnik po najciekawszych wydarzeniach, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca. Od festynów po koncerty, każdy znajdzie coś dla siebie!
  1. 14 czerwca: Festyn "Bezpieczne Wakacje" i dwie wystawy sztuki
  2. 15 czerwca: Rynek Staroci, spotkanie z pielęgniarkami i mecz piłkarski
  3. 15 czerwca: Powitanie Lata na Osiedlu Ogrody i koncert jazzowy
  4. 16 czerwca: Warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych

W piątek, 14 czerwca, o godzinie 11:00 w Leszczyńskiej Galerii Książki odbędzie się festyn "Bezpieczne Wakacje". To doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić letni czas. Wydarzenie jest skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą nauczyć się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Również w piątek, ale o godzinie 18:00, w Galerii MBWA w Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy "Krytycy sztuki" autorstwa Radosława Jastrzębskiego. To interesująca propozycja dla miłośników sztuki współczesnej. W tym samym czasie, w Galerii MBWA przy ul. Leszczyńskich 5, będzie można zobaczyć wystawę "WIDMA ZMIAN". Obie wystawy będą dostępne przez cały weekend.

Sobota, 15 czerwca, zapowiada się równie ciekawie. Już o 9:00 na Rynku odbędzie się Rynek Staroci, gdzie można znaleźć unikalne przedmioty i antyki. O 11:00 w KONCEPcie przy ul. Lipowej 31 odbędzie się bezpłatne spotkanie z pielęgniarkami, które udzielą porad na temat opieki nad noworodkami.

Dla fanów sportu, o godzinie 16:00 na Stadionie Piłkarsko-Lekkoatletycznym odbędzie się mecz IV ligi, w którym Klub Piłkarski Polonia 1912 Leszno zmierzy się z drużyną Huragan Pobiedziska. To świetna okazja, aby wspierać lokalną drużynę.

W sobotni wieczór, o godzinie 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka zaprasza na koncert Iuri Gaspar International Jazz Trio. To wydarzenie z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom jazzu.

W niedzielę, 16 czerwca, Leszczyńska Galeria Książki organizuje warsztaty artystyczne dla dzieci o godzinie 12:00, a dla dorosłych o godzinie 15:00. To doskonała okazja, aby spędzić kreatywnie czas z rodziną i nauczyć się nowych technik artystycznych.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w wydarzeniach i cieszenia się bogatą ofertą kulturalną i sportową naszego miasta w ten weekend!


Wg inf z: UM Leszno