Dzielnicowi z II Rewiru Dzielnicowych w Lesznie ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia osobowej skody. 37-latek zarysował w aucie powłokę lakierniczą, uszkodził lusterko i wycieraczkę przedniej szyby. Został zatrzymany w domu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

3 marca br. przed godz. 18.00 dyżurny leszczyńskiej Policji został powiadomiony o uszkodzeniu samochodu marki skoda, zaparkowanego na jednej z ulic w centrum miasta. Nieznana osoba zarysowała powłokę lakierniczą pokrywy silnika i błotnika oraz uszkodziła obudowę lusterka i wycieraczkę przedniej szyby. Łączna suma strat została wyceniona na kwotę 2500zł.

Dzielnicowi, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 37-letni mieszkaniec Leszna. Udali się do jego miejsca zamieszkania i tam zatrzymali mężczyznę. W chwili zatrzymania 37-latek był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Podejrzany przyznał się do uszkodzenia auta, jako motyw swojego zachowania wskazując nieporozumienia z pokrzywdzonym sprzed kilku lat. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka
 


 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.