1W dniu 16 marca 2019 roku chwilę przed godziną 8.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Lesznie wpłynęło zgłoszenie, o pożarze garażu przy budynku domu jednorodzinnego w Osiecznej. Dyspozytor w pierwszym rzucie zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lesznie oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiecznej. Pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia strażacy, zastali garaż w całości objęty pożarem oraz

 • Wywiózł psa w worku z dala od domu – odpowie za znęcanie

  Dzielnicowi z Osiecznej zatrzymali mężczyznę, który porzucił swojego psa z dala od domu. Wywiózł zwierzę w worku na pole i tam wypuścił pozostawiając na pastwę losu. Miał go w swoim gospodarstwie od 4 lat. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

 • 5W dniu 13 marca br. na terenie „Wytwórni Opakowań Wojciech Kenkel” w Sądzi zostały przeprowadzone ćwiczenia zgrywające współdziałanie strażaków JRG Leszno oraz OSP z terenu gmin Włoszakowice i Wijewo. Zadaniem strażaków było podjęcie działań gaśniczych w budynku produkcyjno–magazynowym „Wytwórni Opakowań Wojciech Kenkel” oraz ewakuacja i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm

 • POLICJANCI APELUJĄ O PRAWIDŁOWE OZNACZENIE SWOICH POSESJI

  Prawidłowe i widoczne oznakowanie posesji jest sprawą bardzo istotną dla bezpieczeństwa mieszkańców. Często zdarza się, że pogotowie, straż pożarna czy policja szuka posesji przez kilka minut ponieważ właściciel czy też administrator nie dopełnił obowiązku umieszczenia numeru. W przypadku ratowania życia i zdrowia ludzkiego każda minuta ma znaczenie. Policjanci przypominają właścicielom o obowiązku oznakowania posesji.

 • 1W dniu 12 marca gośćmi strażaków JRG PSP w Lesznie byli uczniowie Klasy Mundurowej Zespołu Szkół nr 4 w Lesznie. W ramach zajęć dydaktycznych uczniowie mogli zapoznać się z teorią rozwoju pożaru, zasadami użycia podręcznego sprzętu gaśniczego oraz zaobserwować przepływ gazów pożarowych podczas pożaru na symulatorze. Bardzo ciekawe zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 • POLICYJNA AKCJA „PASY”

  14 marca br. na terenie całego kraju Policja przeprowadzi działania „PASY”. Podczas akcji funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to czy kierujący i pasażerowie korzystają podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach przewożone są w prawidłowy sposób.

 • Rozstrzygnięto konkurs „Bezpieczny internet”

  W Szkole Podstawowej nr 3 w Lesznie rozstrzygnięto konkurs graficzno - plastyczny pn. „Bezpieczny internet”. Ogłoszony został w Dniu Bezpiecznego Internetu przypadający na dzień 5 lutego. Organizatorami przedsięwzięcia była szkoła i Komenda Miejska Policji w Lesznie.

 • 1W dniu 06 marca 2019 roku w siedzibie komendy st. bryg. Maciej Zdęga Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie uroczyście wręczył siedmiu strażakom oraz pracownikowi cywilnemu decyzje w sprawie przyznania nagród pieniężnych za szczególne osiągnięcia w służbie
  i pracy.

   

  7W dniu 7 marca br. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie st.bryg. Maciej Zdęga uczestniczył we wręczeniu nagród dla najlepszych uczniów biorących udział w VI Konkursie „pierwszej Pomocy Przedmedycznej” dla Szkół Podstawowych z terenu miasta Leszna. Konkurs odbyła się pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie oraz Prezydenta m. Leszna a od wielu lat wspierany jest przez Komendę Miejska

  1W dniu 10 marca br. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie zakończyło się szkolenie podstawowe dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. W kursie uczestniczyło i do egzaminu przystąpiło 37 strażaków ochotników. Egzamin

  1W niedzielę 10 marca br. w Szkole Podstawowej nr 9 na leszczyńskim Zatorzu odbył się koncert charytatywny dla siedmioletniej Zuzi, która za pół roku zostanie uczennicą tej placówki. Jesienią uległa poważnemu wypadkowi. Przygniotły ją ważące kilkadziesiąt kilogramów drzwi, wyrwane przez podmuch wiatru. Społeczność szkolna przygotowała mnóstwo atrakcji, żeby pomóc dziewczynce. Przez kilka godzin odbywały się występy artystyczne,

 • „Driftował” na boisku piłkarskim – usłyszał zarzuty

  Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się młody mieszkaniec Leszna, który na boisku w Lipnie wykonał samochodowe „drifty”, niszcząc murawę boiska. Dzielnicowi z Lipna natychmiast ustalili tożsamość chuligana, który usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • „Stop uzależnieniom – zastąp używki pasją”

  Kto z uczniów szkół średnich nie chciałby spędzić lekcji w kinie? Umożliwiła to młodzieży Komenda Miejska Policji w Lesznie i Klub Sportowy Unia Leszno. Policjanci wraz z przedstawicielami wielu instytucji, spotkali się w ramach akcji profilaktycznej propagującej zdrowy styl życia, wolny od uzależnień i używek.

 • Dzielnicowi zatrzymali sprawcę uszkodzenia samochodu

  Dzielnicowi z II Rewiru Dzielnicowych w Lesznie ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia osobowej skody. 37-latek zarysował w aucie powłokę lakierniczą, uszkodził lusterko i wycieraczkę przedniej szyby. Został zatrzymany w domu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Niechlubnymi rekordzistkami przekraczania prędkości tym razem były... kobiety

  Akcja „Prędkość – Zero Tolerancji” ukierunkowana jest na kontrole kierujących jadących z nadmierną prędkością. Jednak podczas trwania akcji policjanci zwracają uwagę również na inne naruszenie przepisów ruchu drogowego. W miniony weekend „ciężką nogą na gazie” wykazywały się… kobiety.

 • Leszczyńscy policjanci uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami

  W Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk wielkopolskich policjantów i policjantek. Nagrodą wyróżniono 61 funkcjonariuszy, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy. Wśród wyróżnionych znaleźli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie sierż. szt. Sebastian Stempin i sierż. szt. Jarosław Wróblewski.

 • TRWA 12. EDYCJA KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”!

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 • W weekend kolejna akcja "Prędkość - Zero tolerancji"

  Już od 1 do 3 marca br. na terenie całego województwa wielkopolskiego zostaną przeprowadzone działania „Prędkość – zero tolerancji”, ukierunkowane na kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów dot. przestrzegania obowiązującej prędkości jazdy.

 • Trzech kierowców straciło prawa jazdy w trakcie jednego dnia

  Pomimo licznych ostrzeżeń, wciąż zatrzymywani są kierowcy, którzy za nic mają policyjne apele. Tylko w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom. Przyczynami tej decyzji była nadmierna prędkość z jaką poruszali się kierowcy oraz rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.