• Francuscy stażyści z wizytą u leszczyńskich policjantów

  Leszczyńscy policjanci gościli dwóch studentów z Francji, którzy w ramach stażu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odwiedzają polskie placówki oddziałujące profilaktycznie na rzecz młodzieży i zajmujące się pracą z nieletnimi.

 • NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO – OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICJI

  Dziś, 14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • 6W dniu 11 listopada 2019 roku przed budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbyła się uroczysta zmiana służby. W obecności Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie st. bryg. Macieja ZDĘGA, zmian służbowych, zdających i przyjmujących tego dnia służbę,

 • Podsumowanie listopadowego długiego weekendu

  Policjanci z Leszna podsumowali długi listopadowy weekend. Był to czas zwiększonego ruchu na drogach, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych. Na szczęście obyło się bez poważnych zdarzeń drogowych.

 • LISTOPADOWY DŁUGI WEEKEND

  Przed nami przedłużony listopadowy weekend, który rozpoczął się ogólnopolskimi działaniami kontrolno-prewencyjnymi pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Większej niż zazwyczaj liczby funkcjonariuszy i kontroli na drogach należy spodziewać się m.in. na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagować na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym.

 • IMG 2677W dniu 07 listopada 2019 roku podczas uroczystej zbiórki w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie st. bryg. Maciej Zdęga Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie mianował dwóch strażaków na wyższe stanowiska służbowe.

 • ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ. PRZEPISY OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU

  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

 • Policjanci rozdawali odblaski pod cmentarzem

  W przededniu Dnia Wszystkich Świętych dzielnicowi z Leszna rozdawali elementy odblaskowe w rejonie cmentarza. Odblaski ratujące życie trafiły do pieszych i rowerzystów, starszych i młodszych mieszkańców regionu leszczyńskiego. Policjanci przy okazji przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 • Zaginiony Andrzej Glapiak

  Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzi czynności w sprawie zaginięcia 47- letniego Andrzeja Glapiaka. Mężczyzna od 23 października br. nie nawiązał kontaktu z rodziną.

 • ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU W DNIU 1 LISTOPADA

  1 listopada jest dniem, w którym wszyscy odwiedzamy groby swoich bliskich. W tym czasie nastąpi wzmożony ruch pojazdów, dlatego też na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli czuwających nad bezpieczeństwem osób podróżujących. Zwiększona liczba policjantów na drogach będzie strzec bezpieczeństwa podróżujących przez cały długi weekend. Tego dnia, jak co roku, nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego.

 • BEZPIECZNY DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY 2019

  Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, a w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. Pomimo, że w okolicach nekropolii porządku pilnować będzie więcej policjantów oraz pracowników innych służb, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.

 • Ostatni weekend października obfitował w policyjne zatrzymania

  Miniony weekend obfitował w policyjne zatrzymania osób posiadających narkotyki. Jednak okazał się także pracowity dla funkcjonariuszy leszczyńskiej drogówki, którzy pracowali na miejscu aż dwudziestu zdarzeń drogowych.

 • IMG 20191023 10531324 października 2019 roku st. bryg. Maciej Zdęga - Komendant Miejski PSP Leszno wraz z oficerem prasowym był gościem miejscowej rozgłośni radiowej „RADIO ELKA”. Podczas wywiadu poruszono szereg zagadnień dotyczących niebezpieczeństw związanych z niewłaściwą eksploatacją urządzeń grzewczych i zagrożeniach jakie mogą wystąpić w trakcie rozpoczynającego się sezonu grzewczego.

 • Jeździmy zdecydowanie za szybko - wyniki akcji „Prędkość”

  Pomimo zapowiedzianych ogólnopolskich policyjnych działań pn. „Prędkość”, aż 73 kierujących na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego przekroczyło dozwoloną prędkość. Jedna osoba straciła prawo jazdy.

 • OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICJI „PRĘDKOŚĆ”

  Dziś Policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Policjanci odzyskali skradzioną przyczepkę samochodową z towarem

  Kryminalni z Leszna ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież samochodowej przyczepki wraz z drewnianą boazerią. Zatrzymano także pasera, który bezpośrednio po kradzieży ukrył skradziony pojazd. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które już zostało zwrócone pokrzywdzonemu. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

 • 2Realizując główne założenia ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo”, funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP Leszno uczestniczą w wielu spotkaniach, których celem ma być podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego.

 • Kierowcy sprawdzili swoje auta przed zimą – inicjatywa dzielnicowego i diagnostów

  Ponad 40 kierowców samochodów osobowych skorzystało z bezpłatnej możliwości wykonania kontroli stanu technicznego pojazdu. Diagności sprawdzali między innymi sprawność amortyzatorów, hamulców, luzy w zawieszeniu oraz ustawienie świateł. Wszystko dzięki inicjatywie dzielnicowego ze Święciechowy asp. Andrzeja Mądrzaka i diagnostów z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „MO&JA” w Strzyżewicach.