Koncert Rudiego Schubertha przeniesiony!W związku z dramatycznymi wydarzeniami w Gdańsku, decyzją Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka odwołano w najbliższych dniach wszystkie uroczystości i koncerty. Informujemy, że zaplanowane na dzień 16 stycznia obchody 70- lecia Miejskiej..

 • Agresywny kibic skazany w 48 godzin

  Leszczyńscy policjanci w trakcie dwóch dni postawili przed sądem młodego mężczyznę, który zaatakował ochroniarzy podczas meczu koszykówki pomiędzy drużynami Jamalex Polonia 1912 Leszno, a Kotwica Kołobrzeg. Nietrzeźwy 27-latek naruszył przepisy Ustawy o o bezpieczeństwie imprez masowych. W jego sprawie zapadł już sądowy wyrok.

 • Policja poszukuje kobiet zaatakowanych przez młodego mężczyznę

  Leszczyńska Policja prowadzi dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej młodej kobiety. Policjanci ustalili sprawcę tego czynu, który prawdopodobnie może mieć związek z większą ilością takich zachowań, dlatego Policja zwraca się z prośbą o kontakt wszystkie osoby, które zostały zaatakowane przez podejrzanego.

 • DZIAŁANIA NURD JUŻ OD PONIEDZIAŁKU – DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH I ROWERZYSTÓW

  Policjanci na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego od najbliższego poniedziałku przez niemal cały tydzień prowadzić będą działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - zero tolerancji". Funkcjonariusze reagować będą na każde wykroczenie popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Działania te wpływają na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 • O bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych

  Do ostatniej chwili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie spotykali się z dziećmi i młodzieżą z regionu leszczyńskiego, aby porozmawiać o bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu w czasie ferii zimowych. W przededniu ferii policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zawitały do Szkoły Podstawowej Nr 4 w Lesznie.

 • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE W RAMACH AKCJI "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU"

  Już za kilka dni rozpoczną się ferie. Czas wolny od szkoły i nauki. Jednak w tym okresie wypoczynku nie wolno zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci radzą, jak bezpiecznie spędzić ferie i jednocześnie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

 • KGP - MNIEJ PRZESTĘPSTW KRYMINALNYCH, WIĘKSZA SKUTECZNOŚĆ I WYKRYWALNOŚĆ. POLICJA PODSUMOWUJE 2018 ROK.

  Podsumowując 2018 rok można stwierdzić, że Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych państw europejskich. Liczby, tabele i wykresy towarzyszące rocznym podsumowaniom są powodem do dumy z poprawiających się w ogromnej większości danych związanych z bezpieczeństwem naszych obywateli, stanowiąc jednocześnie wyzwanie do dalszej pracy. Robimy wszystko, by liczby przestępstw, pokrzywdzonych, strat, wypadków i ich ofiar były coraz niższe. Za każdą z nich bowiem kryje się ludzka krzywda. Najwyższa od 1990 roku ocena naszej pracy oraz poczucie bezpieczeństwa Polaków są dla nas wyrazem uznania, za które dziękujemy. Obiecujemy, że nie spoczniemy w podejmowaniu wysiłków na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa w Polsce.

 • BEZPIECZNE FERIE 2019

  Od poniedziałku – 14 stycznia 2019 roku uczniowie szkół województwa wielkopolskiego rozpoczną ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa w nauce potrwa do 27 stycznia. Wspólnie zadbajmy, żeby to był bezpieczny czas.

 • W jaki sposób zgłosić kontrolę autokaru przed planowanym wyjazdem na zimowisko?

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w naszym regionie, leszczyńska Policja przypomina w jaki sposób można dokonać zgłoszenia kontroli stanu technicznego autokaru, którym mają podróżować osoby zmierzające do miejsca wypoczynku.

 • Informujemy, że bilety na Koncert Kolęd i Pastorałek zespołu Golec uOrkiestra zostały w całości WYPRZEDANE. Do zobaczenia z tymi z Państwa, którym udało się je zakupić :) 10 stycznia 2019r., godzina 19:00, Hala Sportowo- Widowiskowa Trapez w Lesznie. Zachęcamy do zapoznania..

 • Policjanci w akcji "Kaskadowy pomiar prędkości"

  Leszczyńscy policjanci uczestniczyli wczoraj w ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”. To pierwsze tego typu działania w tym roku. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na głównych ciągach komunikacyjnych.

 • BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  Już w najbliższą niedzielę, po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Blisko 500 wolontariuszy z puszkami będzie można spotkać na terenie naszego miasta i okolic. W celu zapewnienia bezpieczeństwa kwestujących policjanci spotykają się z wolontariuszami i przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zbierania pieniędzy.

 • Bezpieczne ferie zimowe już tuż, tuż

  Policjanci w minionych dniach spotykają się z dziećmi z regionu leszczyńskiego w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019”. Podczas tych spotkań najmłodsi przypominają sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, w trakcie wyjazdów oraz w czasie pobytu w domu.

 • Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży pieca gazowego

  Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży pieca gazowego z terenu domu w budowie. To 23-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

 • Wzorowa postawa świadka przyczyniła się do zatrzymania sprawcy włamania do sklepu

  Kilkanaście minut zajęło policjantom zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem do sklepu. Niezmiernie pomocna okazała się natychmiastowa i precyzyjna informacja przekazana przez świadka zdarzenia. Sprawcą przestępstwa okazał się 24-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 • NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WYCHŁODZENIEM ORGANIZMU

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • Informujemy, że bilety na Koncert Kolęd i Pastorałek zespołu Golec uOrkiestra zostały w całości WYPRZEDANE. Do zobaczenia z tymi z Państwa, którym udało się je zakupić :) 10 stycznia 2019r., godzina 19:00, Hala Sportowo- Widowiskowa Trapez w Lesznie...

 • Pracowity poranek leszczyńskich policjantów

  Wraz z porannymi opadami śniegu leszczyńska Policja otrzymała 5 zgłoszeń o zdarzeniach drogowych. Stłuczki miały miejsce na drogach ekspresowych, krajowych i lokalnych. Policja apeluje o dostosowanie prędkości do warunków ruchu i zachowanie szczególnej ostrożności!

 • Policyjne podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku

  Policjanci podsumowali ostatni dzień starego roku i pierwszy nowego 2019. Na leszczyńskich drogach nie odnotowano poważnych zdarzeń w ruchu drogowych, nie było też zgłoszeń o uszkodzeniach mienia lub bójkach czy pobiciach.

 • FAJERWERKI - ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ

  Petardy i fajerwerki postrzegane jako jeden z elementów dobrej zabawy mogą stać się przyczyną wielu poważnych wypadków. Nikt nie wyobraża sobie nocy sylwestrowej bez rozświetlonego kolorowymi rozbłyskami nieba. Należy jednak pamiętać, że fajerwerki i petardy to materiały pirotechniczne - w rękach nietrzeźwych ludzi bądź dzieci mogą się stać olbrzymim zagrożeniem.