IMG 20190706 WA0000W pierwszym tygodniu lipca strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie, wspólnie ze strażakami ochotnikami z terenu powiatu leszczyńskiego, wyjeżdżali do 30 zdarzeń. W tym okresie na terenie naszego działania odnotowano 17 pożarów. Sporą ilość zdarzeń w tej grupie stanowiły zdarzenia podczas prac żniwnych (7) oraz w lasach (4). Najczęstszą przyczyną pożarów była nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się ogniem. 

 • FAKT: WYPRZEDZANIE TO NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY MANEWR W RUCHU DROGOWYM

  Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.

 • KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA MOŻE UCHRONIĆ OD TRAGEDII NAD WODĄ

  Jesteś świadkiem niebezpiecznych sytuacji nad wodą. Reaguj. Zwróć uwagę na niewłaściwe zachowanie, powiadom odpowiednie służby, nanieś zagrożenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 • 2Wakacje to doskonały czas i okazja aby móc wypocząć w różnoraki sposób. Po ciężkiej i wytężonej nauce również dzieciom przysługuje prawo relaksu i wytchnienia. Jest to też doskonały sposób na to żeby nabrać sił i podjąć „walkę” w nadchodzącym roku szkolnym. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo dzieci, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie rozpoczęła lustrację obiektów, na terenie których organizowany jest

 • Dzieci wypoczywają, policjanci edukują

  Leszczyńscy policjanci spotykają się z dziećmi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie utonięć.

 • Policjanci zatrzymali rowerowych złodziei

  Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyzn mających związek z kradzieżami rowerów na terenie Leszna. W trakcie dwóch nocy sprawcy skradli 9 rowerów wartych prawie 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali siedem z nich. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

 • DZIAŁANIA „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI”

  Dziś, 9 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W działaniach weźmie udział ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego.

 • Pędził przez Wijewo z prędkością 118km/h – stracił prawo jazdy

  Policjanci leszczyńskiej drogówki regularnie docierają do gminy Wijewo kontrolując prędkość z jaką poruszają się kierowcy drogami tego regionu. To efekt między innymi naniesionych punktów przez mieszkańców gminy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 • Sąsiedzi skradli uliczne kratki ściekowe sprzed swoich domów

  Dwóch sąsiadów z gminy Rydzyna wpadło w ręce dzielnicowych, kiedy przewozili na rowerze skradzione chwilę wcześniej żeliwne uliczne kratki ściekowe. Zatrzymanymi okazali się 31 i 51-letni mieszkańcy gminy Rydzyna. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

 • KGP - FAKT: NADMIERNA PRĘDKOŚĆ TO GŁÓWNA PRZYCZYNA TRAGEDII NA DRODZE

  Najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych, pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tej przyczyny, tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1400 wypadków drogowych.

 • Poszukiwany ENA już w polskim areszcie

  Na terenie Austrii został zatrzymany 38-letni mieszkaniec gminy Święciechowa, który był poszukiwany przez policjantów Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna został już przetransportowany do Polski i przebywa w areszcie, gdzie spędzi blisko 2 lata.

 • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PN. „FILMOWY PRZEWODNIK”

  W ramach trwającej III edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs „Filmowy przeWODNIK".

 • Ukradł rower, a w domu posiadał narkotyki

  Policjanci z Leszna zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. To 32—letni mieszkaniec Leszna. Funkcjonariusze w domu podejrzanego znaleźli skradziony pojazd, ale też… narkotyki. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 • DZIAŁANIA NURD

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Genezą działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu.

 • UWAGA!!! Zmiana siedziby dzielnicowych z Wijewa!

  Leszczyńska Policja informuje, że od dnia 27 czerwca br. Zespół Dzielnicowych w Wijewie czasowo funkcjonuje w Zespole Dzielnicowych we Włoszakowicach pod adresem: 64-140 Włoszakowice, ul. Zalesie 9a, numer telefonu kontaktowego 65 523 17 70, fax. 65 523 17 75. Powyższa zmiana podyktowana jest przygotowaniem do użytkowania nowej siedziby dzielnicowych z Wijewa, która w przyszłości będzie mieściła się w Brennie przy ul. Jeziornej 3. Numery telefonów kontaktowych dzielnicowych z Wijewa pozostają bez zmian. Za utrudnienia przepraszamy!

 • PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE NAD WODĄ!

  Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin. Od początku czerwca na terenie całej Polski utonęły już 92 osoby. Policja cały czas apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

 • 117 czerwca 2019 roku w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Centrum Rehabilitacji w Górznie odbyły się ćwiczenia dla Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego z terenu miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego.

 • I EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA WŁAMANIOM DO DOMÓW

  Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z upragnionego wypoczynku. Niespodzianką, którą może być włamanie. Właśnie dlatego, 19 czerwca obchodzić będziemy po raz pierwszy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”.