• PROJEKT EDWARD – 26 WRZEŚNIA 2019 R.

  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

 • MMFB1931W dniu 11 września br. odbyły się ćwiczenia ewakuacyjno-ratownicze dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz Jednostek OSP na obiektach zakładu ASTROMAL w Wilkowicach. Zakład zajmuje się produkcją laminatów poliestrowo szklanych, foteli do autobusów oraz różnej gamy akcesoriów

 • Z dzielnicowymi o bezpieczeństwie seniorów

  Bezpieczne życie seniorów z gminy Święciechowa nie jest obojętne miejscowym dzielnicowym. Policjanci spotkali się w ostatnim czasie z mieszkańcami, aby porozmawiać o zagrożeniach czyhających na osoby starsze i o tym jak nie stać się ich ofiarą.

 • 9Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie po raz kolejny aktywnie uczestniczyła w ramach organizowanego przez Miasto Leszno programie „Aktywne – Obywatelskie Leszno 2019”. Głównym celem akcji jest promocja organizacji pozarządowych, placówek oświatowych oraz różnych instytucji działających na terenie Miasta Leszna lub na rzecz jej mieszkańców. 

  3W dniu 16.09.2019r. OSP Dąbcze odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której jednostka otrzymała nowy sprzęt w postaci torby medycznej.
  Fundatorem sprzętu ratowniczego była Regionalna Dyrekcja KRUS w Poznaniu. W uroczystej zbiórce uczestniczyli zaproszeni goście w osobach:

 • W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów – wspólna akcja Policji i Urzędu Miasta

  Leszczyńska Policja wspólnie z Urzędem Miasta Leszna przeprowadziła akcję informacyjno – edukacyjną w rejonie jednej z najbardziej uczęszczanych dróg rowerowych w Lesznie. Działania miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów i ich świadomości na temat zachowania się na drodze.

 • IMG 20190913 WA0001W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie ruszyła kolejna edycja Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa. Projekt realizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie, Komendę Miejską PSP w Lesznie oraz Komendę Miejską Policji w Lesznie.

 • KGP - POLICYJNE DZIAŁANIA PN. „TELEFONY”

  16 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem. W tym samym czasie akcje o podobnym charakterze prowadzone są niemal we wszystkich państwach europejskich.

 • Policjanci podczas Aktywnego Obywatelskiego Leszna

  Wśród 200 organizacji biorących udział w festynie Aktywnego Obywatelskiego Leszna udział wzięli także policjanci. Ich stoisko przyciągało rzesze mieszkańców regionu, ciekawych pełnionej służby, wyposażenia policyjnego, ale także zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji

 • W WYPADKU ZGINĄŁ NASZ KOLEGA . CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi, sierż. szt. Dawida Rzeteckiego. Policjant zginął tragicznie w wypadku drogowym. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

 • 1012 września 2019 roku na boisku do siatkówki plażowej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbył się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. W turnieju wzięły udział reprezentacje zmian służbowych oraz systemu codziennego.

 • GRUPY SPEED NA DROGACH

  11 września br. policyjne grupy SPEED z trzech jednostek działały na terenie miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. Wspólne działania ukierunkowane były na kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość, która jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Połączone służby będą kontynuowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu.

 • Pijany, bez prawa jazdy, z trzema sądowymi zakazami spowodował wypadek drogowy

  Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 40-letni mieszkaniec Kościana, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości, wbrew trzem zakazom sądowym doprowadził do wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia dwie osoby znajdują się w szpitalu z obrażeniami kręgosłupa. Sprawca został zatrzymany przez leszczyńskich funkcjonariuszy w policyjnym areszcie.

 • OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA PN. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO"

  12 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści. Tylko w pierwszych 8 miesiącach br. na wielkopolskich drogach zginęło 40 osób. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

 • DPP 0092W dniu 7 września 2019 roku na płycie boiska sportowego w miejscowości Święciechowa, odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. Zawody zorganizowane zostały przy współudziale Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lesznie oraz Komendy Miejskiej PSP Leszno.

 • Podsumowanie bezpieczeństwa na leszczyńskich drogach w czasie wakacji 2019

  Priorytetowym celem Policji w czasie letnich wakacji było zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa na podległym terenie, w tym przede wszystkim w ruchu drogowym. Najważniejsze było bezpieczne dotarcie wszystkich podróżujących do celu podróży i miejsc wypoczynku. Leszczyńska Policja podsumowała bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu w czasie wakacji 2019.

 • Promocja książki pt. "Kazimierz Wiśniewski – ostatni komendant leszczyńskiej policji przed wojną”.

  6 września br. w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie odbyła się blisko godzinna prelekcja Damiana Szymczaka na temat komisarza Kazimierza Wiśniewskiego oraz życia w okresie 20-lecia międzywojennego. Damian Szymczak jest autorem książki pt. „Kazimierz Wiśniewski - ostatni komendant leszczyńskiej policji przed wojną”.

 • IMG 23723 września 2019 roku o godzinie 12:32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lesznie wpłynęło zgłoszenie pożaru, do jakiego doszło w obiekcie magazynowym zlokalizowanym w miejscowości Nowy Belęcin, gm. Krzemieniewo. Z przyjętego zgłoszenia wynikało, że w obiekcie składowane były opakowania tekturowe składowane na drewnianych paletach. Z uwagi specyfikę obiektu oraz rodzaj składowanych materiałów dyżurny operacyjny

 • Zatrzymana z odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi

  Policjanci z Leszna zwalczający przestępczość gospodarczą, w miejscu zamieszkania 29-letniej mieszkanki Leszna znaleźli ponad 100 produktów posiadających podrobione znaki towarowe. Kobieta usiłowała dokonać obrotu tym towarem na jednym z portali społecznościowych. Usłyszała zarzut i grozi jej do 2 lat więzienia.

 • Zatrzymana z odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi

  Policjanci z Leszna zwalczający przestępczość gospodarczą, w miejscu zamieszkania 29-letniej mieszkanki Leszna znaleźli ponad 100 produktów posiadających podrobione znaki towarowe. Kobieta usiłowała dokonać obrotu tym towarem na jednym z portali społecznościowych. Usłyszała zarzut i grozi jej do 2 lat więzienia.