• Przechowywał narkotyki w piwnicy – został aresztowany

  Policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę, który w piwnicy na jednym z leszczyńskich osiedli przechowywał prawie kilogram narkotyków. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował już 38-latka na okres 3 miesięcy. Teraz podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

 • Zdawać by się mogło, że odzież sportowa dedykowana jest tylko sportowcom. W czasach, w których projektanci kładą tak duży nacisk na wygląd poszczególnych elementów odzieży, trudno się im powstrzymać. Tym sposobem zyskały ogromne poparcie wśród osób, które lubią luźny styl odzieży – odzieży, która jest wygodna i praktyczna. Bo taka jest między innymi odzież sportowa 4f.

  Odpowiedni ubiór na siłownię, do biegania, tańca itd.

  Nawet jeżeli ktoś nie jest sportowcem, to zapewne od czasu do czasu bądź nawet regularnie uczęszcza na siłownię, biega lub uprawia inne sporty, może nawet tańczy. Wszystkie wymienione czynności powinny odbywać się w odpowiednim, zawsze dostosowanym do okoliczności stroju. Tak więc sportowe ubrania muszą obowiązkowo znajdować się w każdej szafie zarówno kobiety, jak i mężczyzny, a w tym osób w każdym wieku. Po pierwsze trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, najlepiej buty markowe. Poza tym w szafie znaleźć się powinny koszulki, bluzy, spodnie dresowe, u kobiet np. legginsy, a nawet bielizna termoaktywna. Dobrze skomponowany strój pomoże w osiąganiu coraz lepszych wyników w wybranych aktywnościach fizycznych.

  Sportowa odzież dla kobiet

  W szafie kobiety, która lubi aktywność fizyczną, obowiązkowo musi znaleźć się biustonosz sportowy. Gwarantuje komfort w czasie intensywnych ćwiczeń. Ponadto wśród sportowej odzieży nie może zabraknąć T-shirtów, a także topów bez rękawów. Kolejna sprawa to spodnie sportowe. Świetną propozycją są tu termoaktywne legginsy. Nadają się między innymi do biegania w czasie chłodnych dni. Przydać się może również bluza, na przykład bluza 4f, która cieszy się dużym uznaniem wśród wielu kobiet z uwagi na wygląd i jakość zastosowanych materiałów. Warto więc, aby każda z pań jak najszybciej uzupełniła swoją garderobę elementami, które mogą przydać się jej w każdej chwili.

  Odzież sportowa nie tylko dla sportowców

  Sportowa odzież dla mężczyzn

  Tu poleca się dresy 4f męskie albo na przykład szorty, szczególnie w okresie letnim. Idealnie nadają się do biegania, choć nie tylko. Mężczyźni uwielbiają też koszulki 4f, które są wygodne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Te dobrze spisują się podczas wykonywania różnych aktywności fizycznych, w tym również w czasie treningu na siłowni. W przypadku mężczyzn sprawdzą się też bluzy. Dobrym wyborem będzie bielizna termokatywna. Bez wątpienia wpłynie na jakość wykonywanych czynności i przede wszystkim komfort.

  Podsumowanie

  Poszczególne elementy garderoby, a do tego obuwie sportowe oferuje jedna z najpopularniejszych na rynku marek, którą jest 4f. Poszczególne produkty można kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Poleca się jednak te drugie z uwagi na większy wybór asortymentu oraz przystępne ceny. Należy jedynie uważać na sprzedawców, którzy nie zawsze mają profesjonalne podejście do każdego klienta. Trzeba rozejrzeć się za rzetelnym sklepem, oferującym oryginalny asortyment w rozsądnych cenach, a przy okazji zapewnia szybką i tym samym bezpieczną dostawę. Tego oczekuje każdy kupujący i na to dziś bez wątpienia może liczyć.  

 • Rozpoznajesz tą kobietę? Zadzwoń

  Leszczyńscy policjanci prowadzą czynności w sprawie kradzieży perfum dokonanej w drogerii w jednej z galerii handlowych w Lesznie pod koniec ubiegłego roku. Monitoring z miejsca zdarzenia zarejestrował wizerunek kobiety, która może mieć związek z tą sprawą. Osoby, które rozpoznają kobietę proszone są o kontakt z miejscową Policją.

 • Posiadał prawie 60 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

  Leszczyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. Po przeszukaniu pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę okazało się, że łącznie posiadał prawie 60 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. 28-latkowi z Leszna grozi do 3 lat więzienia.

 • Leszczyńscy policjanci posumowali 2019 rok

  Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak podsumował policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa w roku 2019. W odprawie uczestniczył m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster.

 • 2W dniu 9 stycznia 2020 roku o godz. 19.19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na ul. Spółdzielczej w Lesznie. Na miejsce zdarzenia zostały natychmiast zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lesznie.

 • BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  12 stycznia br. już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.

 • Kradł olej napędowy posługując się firmową kartą paliwową

  Leszczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który będąc pracownikiem firmy transportowej, przy użyciu tzw. karty paliwowej, tankował paliwo do kanistrów, a następnie je sprzedawał. To 39-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI

  Dzisiaj, 7 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze reagują, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

 • 1Z dniem 3 stycznia 2020 roku, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzej Bartkowiak, odwołał z funkcji Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie st. bryg. Macieja Zdęgę. Jednocześnie st. bryg. Maciej Zdęga od dnia 3 stycznia 2020 roku, decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzeja Bartkowiaka, został przeniesiony do pełnienia służby w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

 • Płacili za zakupy znalezioną kartą płatniczą – usłyszeli zarzuty

  Leszczyńscy kryminalni zatrzymali parę, która znalazła portfel, przywłaszczyła znajdujące się w jego wnętrzu karty bankomatowe, a następnie przy pomocy jednej z nich kilkakrotnie dokonała drobnych zakupów. Sprawcami tych przestępstw są 43-letnia mieszkanka Leszna i 30-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Grozi im do 10 lat więzienia.

 • 130 grudnia 2019 roku o godzinie 12.10 do leszczyńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło na Drodze Krajowej Nr 12 pomiędzy miejscowościami Kąkolewo – Leszno.

 • FAJERWERKI A BEZPIECZEŃSTWO

  Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

 • 1Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie zakończyli cykl spotkań w szkołach podstawowych z miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego, podczas których przekazywali na ręce Dyrekcji kalendarze plakatowe przygotowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

 • Życzenia świąteczne Komendanta Miejskiego Policji

  Z okazji Świat Bożego Narodzenia życzę mieszkańcom Leszna i powiatu leszczyńskiego wszelkiej pomyślności, spokoju i radości. Niech to będzie czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół w atmosferze miłości, ciepła i życzliwości. Nowy 2020 rok niech przyniesie to, co najlepsze: spełnienia marzeń osobistych i zawodowych.

 • 1W dniu 23 grudnia 2019 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, st. bryg. Maciej Zdęga Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej oraz Z-ca Komendanta Miejskiego PSP st. kpt. Sebastian Kozłowski wręczyli st. asp. Arturowi Szymańskiemu oraz

 • Kilka ważnych wskazówek, o których warto pamiętać, żeby spokojnie spędzić zbliżające się święta poza domem

  Święta Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spędzany z rodziną i najbliższymi. Bardzo często wiąże się on z wyjazdami wszystkich domowników i pozostawieniem pustego domu lub mieszkania na kilka dni. Co zrobić, aby po powrocie dobrze wspominać świąteczną podróż i cieszyć się z prezentów?