• Policjanci i dzieci we wspólnej akcji promującej bezpieczeństwo rowerzystów

  Bezpieczeństwo rowerzystów jest priorytetową sprawą nie tylko dla policjantów, ale także uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie. Wspólnie spotkali się na jednej z dróg rowerowych w Lesznie i przeprowadzali policyjno – dziecięce kontrole kierowców jednośladów.

 • OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI”

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Główne cele działań to uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

 • Leszczyńscy policjanci na podium VI Memoriału Strzeleckiego im. Ludwika Kostery

  Reprezentacja leszczyńskiej Policji wzięła udział w VI Memoriale Strzeleckim im. Ludwika Kostery. Obok Policji, drużynowo oraz indywidualnie, rywalizowali przedstawiciele urzędu miejskiego, wojska, straży pożarnej, miejskiej, żołnierze rezerwy oraz związków strzeleckich, a także przedstawiciele leszczyńskich szkół. Policjanci zarówno drużynowo, jak i indywidualnie kilkakrotnie stawali na podium w różnych konkurencjach.

 • Złota farba do drewna to jeden z tych produktów malarskich, które w ostatnich latach zyskały ogromną popularność wśród konsumentów na całym świecie. Taki wariant kolorystyczny występuje zarówno w roli farby do malowania drewna na zewnątrz, jak i we wnętrzu domu. Złoto jest szczególnie lubiane przez amatorów stylu glamour. Ten nurt we wnętrzarstwie zakłada, że im większa liczna połyskujących elementów znajduje się w danej przestrzeni, tym lepiej. Co więcej, tytułowy barwnik często jest łączony np. z szarą farbą do ścian lub turkusową farbą do ścian. Choć estetyka takich zestawień nie jest oczywista, to tak naprawdę w praktyce efekt okazuje się nad wyraz ciekawy. Kolorowe farby do drewna coraz częściej zdobią ściany altanek oraz są wykorzystywane do malowania mebli ogrodowych.

  Złota farba do drewna, czyli propozycja dla odważnych

  Niektórzy uważają, że najlepsza farba do drewna to taka, która nie zwraca zbyt dużej uwagi. Złota farba do drewna do całkowite zaprzeczenie takiego myślenia. To odważny i wyróżniające się kolor. Taka barwa wprowadza do wystroju element absurdu, ponieważ sprawia, że pozornie lekkie i delikatne przedmioty stają się ciężkie i wyglądają tak, jakby zostały skonstruowane z metalu. Pozornie taki efekt może wydawać się zbyt abstrakcyjny, ale w praktyce prezentuje się on nad wyraz dobrze. Warto jednak pamiętać, że naturalna barwa drewna jest ciepła. Podobnie sprawa wygląda w przypadku złota. Dzięki temu w przypadku złotej farby do drewna zostaje zachowana spójna i estetyczna całość.

  Złota farba do drewna: czy warto w zainwestować w ten produkt?

  Wielu konsumentów zastanawia się nad tym, od czego zależy wartość farby do drewna na zewnątrz. Ceny takich produktów są ściśle uzależnione od następujących czynników:

  • kolor i jego nasycenie;
  • właściwości ochronne;
  • sposób wykończenia (mat, półmat, półpołysk, połysk);
  • producent, z którego oferty pochodzi dany preparat;
  • wielkość opakowania;
  • wydajność artykułu malarskiego;
  • łatwość aplikacji farby.

  Farby do drewna zewnętrzne, które cieszą się największą popularnością to przede wszystkim te pochodzące z oferty renomowanych producentów. Wśród nich na największą uwagę zasługują marki takie jak Jedynka, Tikkurila oraz Beckers. Wspomniane przedsiębiorstwa to absolutni liderzy, jeśli chodzi o produkcję i dystrybucję produktów malarskich. Lata ich doświadczenia sprawiają, że kupno farby zewnętrznej do drewna opartej na ich recepturze samo w sobie stanowi gwarancję bycia zadowolonym z zainwestowanych pieniędzy.

  Gdzie kupić farby zewnętrzne do drewna?

  Złota farba do drewna to jestem z tych artykułów malarskich, które najłatwiej jest dostać w sklepach z profesjonalnym asortymentem. Istnieje także szansa kupienia go w dużych supermarketach budowlanych, jednak o wiele lepszym wyjściem wydaje się wybór mniejszego studia farb. Wynika to przede wszystkim z tego, że personel zatrudniony w takich miejscach może poświęcić więcej czasu na obsługę pojedynczego klienta i tym samym bardziej pomóc mu w odnalezieniu najkorzystniejszego rozwiązania.

  Jednym z ciekawszych sklepów malarskich okazuje się Pigmentologia. Jego oddział mieści się na warszawskim Wilanowie, przy ulicy Franciszka Klimczaka 13. Setki klientów zdołało się już przekonać, że pracownicy Pigmentologii to osoby, dla których temat związany z farbami i innymi produktami marskimi nie ma żądnych tajemnic. Jeśli zależy Ci na kontakcie ze specjalistami dostępie do produktów wyróżniających się wysoką jakością, to powinieneś odwiedzić wspomniane studio farb.

 • Niecodzienna historia, zakończona zarzutami

  Łupem złodziei padają różne przedmioty: rowery, samochody, alkohol, elektronarzędzia. Tym razem sprawców kradzieży zainteresowały gołębie w wolierach mieszkańca gminy Włoszakowice. W trakcie jeden nocy mężczyzna stracił, aż 50 ukochanych ptaków. Ustalił kto stoi za tym przestępstwem i zwrócił się o pomoc do Policji.

 • 120 maja 2019 roku o godzinie 15:15 leszczyńscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Kłoda, gmina Rydzyna. Po dojeździe na miejsce pierwszych zadysponowanych zastępów straży pożarnej, pożarem objęta była konstrukcja dachu oraz stropu budynku inwentarskiego, który wyłączony był z eksploatacji i przeznaczony do rozbiórki.

  5Tradycyjnie reprezentacja KM PSP Leszno wzięła udział w zawodach strzeleckich "VI Memoriał im. Ludwika Kostery". Turniej odbył się 17 maja 2019 r. na Strzelnicy Miejskiej w Lesznie pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Oficerów Rezerwy 69 Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „GROTA” i Garnizonu Leszno, LOK w Lesznie i Urząd Miasta Leszna.

  6W dniach 15 – 17 maja 2019 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu odbyły się XXXVI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym. Województwo Wielkopolskie reprezentowali asp. Mateusz Skorupiński i asp. Piotr Mulczyński funkcjonariusze KM PSP w Lesznie oraz sekc. Cezary Doręda funkcjonariusz KP PSP w Obornikach. Reprezentacja Wielkopolski trafiła do grupy C, w której znalazły się drużyny z Województwa Opolskiego, Dolnośląskiego i Świętokrzyskiego.

 • Podsumowanie działań „NURD – Zero Tolerancji”

  Piesi i rowerzyści coraz częściej padają ofiarami wypadków. Wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach. Poniżej prezentujemy wyniki minionej akcji „NURD – Zero Tolerancji”.

 • „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” - wspólna akcja policjantów i motocyklistów

  Leszczyńscy policjanci wspólnie z kierowcami motocykli z klubu motocyklowego Bikers Legion Leszno przeprowadzili akcję „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Celem działań było zwrócenie uwagi kierowców na kierujących motocyklami oraz na wzajemne poszanowanie na drodze.

 • Kolejne spotkania w szkołach pod hasłem „Narkotyki i dopalacze zabijają”

  Profilaktyk leszczyńskiej Policji i przedstawicielka Sanepidu w ostatnim czasie spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Lesznie w ramach kampanii profilaktycznej „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

 • Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! - video

  Leszczyńscy policjanci poszukują mężczyzny, którego zarejestrowała kamera monitoringu. Mężczyzna podejrzewany jest o uszkodzenie ciała młodej osoby. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę z nagrania proszeni są o kontakt z Policją.

 • 81705W dniu 11 maja 2019 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbyły się warsztaty z zakresu ratownictwa wysokościowego dla jednostek OSP włączonych do KSRG deklarujących podejmowanie działań w tym zakresie. W zajęciach udział brały jednostki OSP Wijewo, OSP Krzycko Wielkie oraz OSP Krzemieniewo.

  1W dniu 15.05.2019 roku o godzinie 10:59 wpłynęło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Lesznie o zawaleniu się budynku inwentarskiego w miejscowości Ziemnice gm. Osieczna. Dyspozytor na miejsce zdarzenia zadysponował cztery zastępy z JRG Leszno oraz po jednym zastępie z OSP Osieczna, OSP Lipno i OSP Krzywiń. 

 • Włamywacz do kiosku spożywczego zatrzymany przez policjantów

  Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do kiosku handlowego na jednym z leszczyńskich placów targowych. Następnego dnia w tym samym miejscu dopuścił się zniszczenia rolety zabezpieczającej ten sam obiekt. Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

 • W TROSCE O PIESZYCH I ROWERZYSTÓW

  W dniach 16 i 17 maja br. na terenie całej Wielkopolski policjanci ruchu drogowego skoncentrują swoje działania na eliminowaniu negatywnych zachowań niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Rozpoczynają się działania kontrolno-prewencyjne „NURD – ZERO TOLERANCJI”.

 • Policja ogłasza konkurs "Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat leszczyński"

  Leszczyńska Policja ogłasza konkurs na plakat, dedykowany dla uczniów klas IV szkół podstawowych z powiatu leszczyńskiego. Hasło konkursowej pracy brzmi: „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat leszczyński”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Leszczyńskiego.

 • Sierżant Łukasz Wróbel złotym medalistą podczas GWiNT Ultra Cross

  Na co dzień pracuje w zespole dyżurnych Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, a w każdej możliwie wolnej chwili zdobywa miejsca na podium w biegach na różnych dystansach. Sierżant Łukasz Wróbel w miniony weekend zdobył pierwsze miejsce podczas ultramaratonu GWiNT Ultra Cross w Nowym Tomyślu na dystansie 55 km.

 • OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICYJNE TRUCK & BUS

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Truck & Bus”. Mają one na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.

 • Wstrzymane znakowanie rowerów do odwołania - za utrudnienia przepraszamy!

  Leszczyńska Policja informuje, że z powodu dużego zainteresowania znakowaniem rowerów w programie „Leszczyński rower – Bezpieczny rower” oraz chwilowym wyczerpaniem zapasów dowodów potwierdzających przystąpienie do programu, jesteśmy zmuszeni zawiesić działalność programu do odwołania. Prawdopodobnie zostanie ona wznowiona w czerwcu br., o czym Państwa poinformujemy. Za utrudnienia przepraszamy!

 • Leszczyńscy policjanci w kampanii antydopalaczowej

  Leszczyńscy policjanci wraz z pracownikami Sanepidu docierają do leszczyńskich szkół w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Ostatnio spotkali się z rodzicami uczniów klas VII i VIII w Szkole Podstawowej Nr 4 w Lesznie.