Policjanci z Leszna podsumowali bezpieczeństwo na leszczyńskich drogach w czasie Świąt Wielkanocnych. Mundurowi szczególną uwagę przywiązywali do zapobiegania najtragiczniejszym wypadkom drogowym podczas wzmożonego ruchu świątecznego.

W dniach 19-22 kwietnia br. na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego pracowała zwiększona liczba policjantów dbających o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W tym czasie funkcjonariusze odnotowali 12 kolizji i 1 wypadek drogowy, do którego doszło na drodze dla rowerów przy ul. Słowiańskiej w Lesznie. W tym miejscu zderzyło się dwóch rowerzystów, gdzie jeden z nich doznał niegroźnych obrażeń ciała.

Do największej ilości zdarzeń drogowych doszło w dniach poprzedzających święta tj. 19 i 20 kwietnia. Wówczas policjanci odnotowali 11 kolizji i wspomniany wypadek.

W Wielką Sobotę policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Był to 50-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego, który na ul. Wolności w Rydzynie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h jechał mercedesem z prędkością 92km/k. W Nowej Wsi 21-latek kierując oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 55km/h, jadąc z prędkością 105km./h. Natomiast 40-letni motocyklista z gminy Osieczna poruszał się na wiadukcie Grota Roweckiego w Lesznie z prędkością 103km/h. Wszyscy kierowcy stracili na 3 miesiące prawo jazdy.

Pomimo częstych kontroli trzeźwości policjanci nie zatrzymali żadnego kierowcy, który zdecydowałby się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

 

Monika Żymełka