Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, z których jeden za drugiego usiłował zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy. Do tego celu wykorzystali podrobiony dowód osobisty. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

8 maja br. leszczyńska Policja została powiadomiona przez pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie o tym, że poprzedniego dnia po godz. 14.00 w wymienionym ośrodku, do egzaminu praktycznego na prawo jazdy miał przystąpić 28-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Podczas weryfikacji tożsamości kursanta przez egzaminatora, przed przystąpieniem do jazdy na tzw. placu, egzaminator zorientował się, że okazany przez mężczyznę dowód osobisty wygląda na podrobiony. Na to spostrzeżenie kursant uciekł z samochodu.

Policjanci ustalili, że 28-latek zwrócił się z prośbą do swojego starszego kolegi, 33-latka z powiatu poznańskiego, aby zdał za niego egzamin praktyczny na prawo jazdy. W tym celu mężczyźni posłużyli się podrobionym dowodem osobistym wystawionym na nazwisko 28-latka, jednak na którym figurowało zdjęcie 33-latka.

Następnego dnia policjanci zatrzymali obu mężczyzn w ich miejscu pracy na terenie powiatu poznańskiego. Trafili do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili im zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy i posłużenia się podrobionym dowodem osobistym. Teraz obojgu podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

 

Monika Żymełka