Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Piesi i rowerzyści coraz częściej padają ofiarami wypadków. Wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach. Poniżej prezentujemy wyniki minionej akcji „NURD – Zero Tolerancji”.

16 i 17 maja br. policjanci na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego w czasie trwania wojewódzkiej akcji „NURD – Zero Tolerancji” wylegitymowali blisko 130 osób, skontrolowali 119 pojazdów. Policjanci szczególną uwagę zwracali na łamanie przepisów przez pieszych, rowerzystów oraz przez kierujących samochodami względem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie dwóch dni policjanci ujawnili trzech kierujących rowerami, pięciu pieszych, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego, a także jednego kierującego samochodem, który dopuścił się wykroczenia względem pieszych.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 99 kierowców, nie ujawniając osób, które zdecydowały by się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. W czasie przeprowadzanych kontroli mundurowi zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych samochodów w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów.

Monika Żymełka