Dzisiaj na terenie powiatu leszczyńskiego prowadzone są policyjne działania „Speed”. Policjanci szczególną uwagę zwracają na niebezpiecznie i agresywnie jeżdżących kierowców, nadmiernie przekraczających dozwoloną prędkość.

13 grudnia br. od godzin rannych kierowcy poruszający się po drogach powiatu leszczyńskiego mogą natrafić na policyjne radiowozy ruchu drogowego. Funkcjonariusze w oznakowanych i nieoznakowanych samochodach będą sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierowcy na drogach o największym natężeniu ruchu drogowego.

To efekt policyjnych działań „Speed”, w które zaangażowali się również funkcjonariusze z sąsiadujących jednostek: Rawicza, Kościana i Gostynia. Mundurowi przy użyciu videorejestratorów i ręcznych mierników prędkości będą kontrolowali z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Na tych najbardziej nieodpowiedzialnych, brawurowych i niebezpiecznie jeżdżących kierowców czekają maksymalne mandaty i punkty karne. Ci którzy przekroczą prędkość o ponad 50km/h w terenie zabudowanym mogą nawet stracić prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

Monika Żymełka


Geek ElasticSearch