Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Leszczyńscy policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach podczas Świąt Wielkiej Nocy. W okresie od 2 do 5 kwietnia br. kilkudziesięciu policjantów czuwało nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W tym czasie dyscyplinowali kierowców, którzy stanowili zagrożenie dla innych podróżujących.

W miniony świąteczny weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie przeprowadzili ponad 100 kontroli drogowych. W 62 przypadkach ujawniono popełnienie wykroczenia, w tym 43 związane z przekroczeniem przez kierowców dozwolonej prędkości.

Funkcjonariusze zatrzymali sześciu kierującym prawa jazdy, w tym cztery za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym oraz dwa za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Piratami drogowymi, którzy pędzili z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym okazali się w niestety bardzo młodzi kierowcy, bo aż trzech z nich w wieku 18-21 lat.

Mundurowi zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych, głównie za nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów.

W trakcie świątecznego weekendu policjanci pracowali na miejscu trzech wypadków drogowych oraz sześciu kolizji. Ich głównymi przyczynami było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu i nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

 

Monika Żymełka