Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Trwa policyjna akcja znakowania rowerów WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Usługa cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego regionu.

Od początku lipca br. leszczyńscy policjanci znakują rowery w ramach nowego projektu WIBEROO -  Wielkopolski Bezpieczny Rower.

Usługa daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą poprzez naniesienie indywidualnego numeru pojazdu na jego ramę.

E-usługa umożliwia rejestrację roweru w systemie o zasięgu całego województwa, pozwala mieszkańcom na swobodny dostęp do danych roweru oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginionych.

Mieszkańcy Leszna i Powiatu Leszczyńskiego chętnie przystępują do programu, zainteresowanie oznakowaniem swojego jednośladu jest duże. Do tej pory policjanci oznakowali kilkadziesiąt pojazdów.

 

Kto może przystąpić do usługi WIBEROO?

- osoba posiadająca: komputer/laptop lub inne urządzenie multimedialne z dostępem do internetu, dostęp do poczty elektronicznej i telefon komórkowy

- osoba, która zapozna się z regulaminem usługi dostępnym na stronie: https://wiberoo.pl/regulamin i  zaakceptuje jego postanowienia,

- osoba posiadająca przy sobie dowód osobisty i dokument potwierdzający własność roweru (dowód zakupu, kartę gwarancyjną)

- osoba, która udzieli zgody m.in. na wprowadzenie zmian w rowerze poprzez trwałe naniesienie metodą grawera indywidualnego numeru na ramę roweru, co może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia gwarancji bądź rękojmi przez producenta lub sprzedawcę.

 

Na czym polega znakowanie roweru w usłudze WIBEROO?

- policjanci oznakują rower przy pomocy ręcznej znakowarki mikroudarowej, poprzez trwałe naniesienie metodą grawera, indywidualnego numeru na ramę roweru.

Ta metoda stanowi ingerencję w strukturę ramy roweru i może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia gwarancji bądź rękojmi przez producenta lub sprzedawcę. Grawerunek nanoszony jest od spodu ramy w miejscu łączenia korb z suportem.

- po zarejestrowaniu przez policjanta roweru w usłudze WIBEROO, właściciel jednośladu otrzyma na swój numer telefonu informację o rejestracji. Właściciel w ciągu 14 dni ma obowiązek zalogowania się na stronie www.wiberoo.pl by uaktywnić swoje konto. Loginem do konta jest podany podczas rejestracji numer telefonu użytkownika lub adres email, na który podczas logowania otrzymają Państwo hasło.

Po zarejestrowaniu roweru w usłudze, na podany przez właściciela adres email zostanie przesłany certyfikat oznakowania roweru.

- w przypadku zbycia roweru lub jego kradzieży, właściciel zobowiązany jest na swoim koncie znajdującym się na platformie wiberoo.pl, zamieścić stosowną informację .

- udział w programie jest dobrowolny i bezpłatny

 

W miesiącu lipcu br. znakowanie rowerów odbędzie jeszcze w pięciu zespołach dzielnicowych zgodnie z wyznaczonym wcześniej harmonogramem. Zachęcamy do oznakowania swojego roweru, są jeszcze wolne miejsca. Umawianie terminów obecnie odbywa się telefonicznie w poszczególnych zespołach dzielnicowych.

 

Zespół Dzielnicowych w Rydzynie, ul. Rzeczypospolitej 6a – 14 lipca br. w godz. 15.00 – 18.00

 

Zespół Dzielnicowych we Włoszakowicach, ul. Zalesie 9a – 15 lipca br. w godz. 15.00 – 18.00

 

Zespół Dzielnicowych w Wijewie, Brenno, ul. Jeziorna 3 – 21 lipca br. w godz. 15.00 – 18.00

 

Zespół Dzielnicowych w Lipnie, ul. Leszczyńska 5 – 22 lipca br. w godz. 15.00 – 18.00

 

Zespół Dzielnicowych w Osiecznej, ul. Leszczyńska 5b – 23 lipca br. w godz. 15.00 – 18.00

 

 

 

  • #1
  • #2