Dziś przypada ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Mobilności. Leszczyńscy policjanci w ramach Dni Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym między innymi przeprowadzili na drogach naszego regionu działania pod nazwą NURD. Ich celem było zadbanie o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W dniach 16-22 września br. odbył się Europejski Tydzień Mobilności – ROADPOL SAFETY DAYS. Jest to odbywające się od lat przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Akcja przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg.

Organizatorzy akcji podkreślają, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przede wszystkim prawidłowe zachowania użytkowników dróg.

Leszczyńska Policja włączyła się w europejskie działania promując bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wczoraj na leszczyńskich drogach można było spotkać policjantów, którzy rozmawiali z pieszymi oraz rowerzystami o zasadach bezpieczeństwa. Przypominali w jakich miejscach można pokonywać jezdnię na drugą stronę, z jakiej drogi powinien korzystać rowerzysta, jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru oraz o zakazie korzystania z telefonów podczas przechodzenie przez przejście dla pieszych. To jedne z nielicznych uwag, które wpływają na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W kontekście tego, że dziś przypada pierwszy dzień astronomicznej jesieni i nadchodzi czas krótszych dni i niekorzystnej pogody, policjanci rozdawali elementy odblaskowe, przypominając o walorach ich stosowania, szczególnie po zmroku i nie tylko poza terenem zabudowanym. Nawet mały odblask wyeksponowany w odpowiednim miejscu może uratować Ci życie!

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5