W trakcie minionych czterech dni trwały policyjne działania „ZNICZ”. 29 października br. zainaugurowano również akcję informacyjno – edukacyjną „Nie zabijaj!”. W związku z przedłużonym weekendem i wzmożonym ruchem na drogach policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych.

W zapewnienie bezpieczeństwa w regionie leszczyńskim, w trakcie przedłużonego weekendu związanego z Dniem Wszystkich Świętych, każdego dnia zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów.

Przedłużony weekend oraz dopisująca aura pogodowa spowodowały, że ruch w rejonach cmentarzy był wzmożony, ale płynny. Duża ilość osób zdecydowała się przybyć na cmentarze pieszo.

Policjanci pod cmentarzami na bieżąco ręcznie kierowali ruchem drogowym pomagając w sprawnym dotarciu osób zmierzający w rejon nekropolii oraz z nich powracających.

Jak co roku ogromną uwagę mundurowi skupiali na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W szczególności kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy oraz ich trzeźwość, korzystanie przez podróżnych z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

W trakcie czterech dni funkcjonariusze ujawnili ponad 180 różnego rodzaju wykroczeń w ruchu drogowym, zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców (jednego przy udziale postronnych świadków), pracowali na miejscu 13 zdarzeń drogowych (3 wypadków i 10 kolizji) oraz zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanych o ponad 50km/h.

 

Monika Żymełka