Do ostatniej chwili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie spotykali się z dziećmi i młodzieżą z regionu leszczyńskiego, aby porozmawiać o bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu w czasie ferii zimowych. W przededniu ferii policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zawitały do Szkoły Podstawowej Nr 4 w Lesznie.

Czas spotkań szkolnych w ramach akcji Bezpieczne Ferie 2019 już za nami. Dzisiaj (11.01.) odbyły się ostatnie spotkania na terenach szkół i przedszkoli, podczas których policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie zimowiska.

 

Dziś policjantki spotkały się z uczniami klas 6 i 7 w Szkole Podstawowej Nr 4 w Lesznie. W trakcie pogadanki omówiono jak bezpiecznie spędzić czas ferii zimowych w domu, na podwórzu oraz na zorganizowanym wyjeździe. Przypomniano podstawy bezpiecznego korzystania z internetu, zawierania nowych znajomości. Uwrażliwiono uczniów na ekperymentowanie z używkami, szczególnie niewiadomego pochodzenia. Dużo uwagi poświęcono bezpieczeństwie w ruchu drogowym o zasadach bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Zachęcono uczestników do wzięcia udziału w konkursie ogłoszonym w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, a zatytułowanym „Stok nie jest dla bałwanów”.

 

Dalsze spotkania profilaktyczne będą odbywały się już w trakcie trwających ferii zimowych. Leszczyńska Policja życzy dzieciom i młodzieży fascynujących przygód, bezpiecznych podróży oraz wypoczynku w czasie Ferii 2019!

 

Monika Żymełka